loader image

OKOLICA

SADYBA WYNKI

Piękna i wyjątkowa okolica wśród lasów i jezior

Sadyba Wynki znajduje się w pięknym, czystym rejonie Polski  na historycznej granicy Warmii i Mazur. Prężnie rozwijająca się gmina Łukta zapewnia wszystkim mieszkańcom dostęp do infrastruktury technicznej oraz gwarantuje zrównoważony i zarazem dynamiczny rozwój, z poszanowaniem  wyjątkowej otaczającej przyrody.

Malowniczo położona wieś Wynki w Lasach Taborskich nad urokliwym jeziorem Łoby, daje możliwość wypoczynku zarówno dla miłośników sportów wodnych jak i amatorów wędkarstwa, czy pieszych wędrówek w pięknym otoczeniu nieskażonym cywilizacją.

Dużym atutem miejsca jest również różnorodność szlaków rowerowych, zapewniających atrakcje zarówno wytrawnych kolażom jak amatorom rekreacyjnej jazdy.

Publiczna plaża z pomostem dla mieszkańców, jest dodatkową atrakcją dla rodzin z małymi dziećmi z uwagi na kameralne i bezpieczne kąpielisko przy jeziorze Łoby.    

Dwa duże akweny Jezioro Isąg i jezioro Szląg Wielki, zlokalizowane w niedalekiej odległości od Wynek, uzupełniają ofertę rekreacyjną o możliwość uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa.  

W niedalekim sąsiedztwie znajdują się trzy rezerwaty przyrody: ” Sosny Taborskie”, „Ostoja bobrów na rzece Pasłęka” oraz  „Jeziora Długie”. Tu bije serce mazurskiej przyrody.

osiedla sadyba wynki
osiedla sadyba wynki
rekreacja Sadyba Wynki

Rekreacja

sport Sadyba Wynki

Sport

przyroda Sadyba Wynki

Przyroda

mapka do okolicy Sadyba Wynki